BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ubuntu, come and shine!

Ne paslaptis, linux darbalaukį papuošti yra daug lengviau ir paprasčiau nei windows. Poros minučiu prisėdimu galima susikurti savo stilių, kažka originalesnio nei pas kitus. Tačiau, kątik pradėjusį naudotis linux ši gausa gali kažkiek supainioti, tad šiame straipsnyje pamėginsiu apžvelgti pagrindinius darbalaukio dailinimo budus .

Compiz fusion:

Nors kątik įdiegtas ubuntu jau ateina su efektų galimybę, standarte jų yra labai mažai (t.y. galima tik pasirinkti: efektu nėra/yra/daug). Norint turėti galimybe pačiam pasirinkti norimus efektus reikia įrasyti “Advanced Desktop Effects Settings (ccsm)” programa. Įrasyta programa paleisite terminale suvedę “ccsm”, o su ja ekspermentų būdu galesite atrasti kas jums labiausiai patinka.
Daugiau compiz efektu, priedu jiems galite atsisiūsti adresu: http://www.compiz-themes.org/

ccsm

Emeralda:

Tai spalvinga langų dekoravimo programa, galinti papuošti jusu kompiuterį. Jos piešiami langų remeliai- grazūs, animuoti, gali buti skaidrūs.
Temu galima parsisiūsti is:
http://www.compiz-themes.org
http://www.gnome-look.org
http://themes.beryl-project.org/
ir kitų panasaus turinio svetainių.

GTK

Pradėjus kalbeti apie langų dekoravimo programas negalečiau nepamineti GTK. Tai langų dekoratorius, kuris dažniausiai būna ijungtas šviežiai įsirašius ubuntu. Nepaisant to, kad jo temos dažniausiai būna neanimuotos, ir negali buti “stiklinės” , temų gausa ir pasirinkimu jis ženkliai lenkia emeraldą .

Temų galite parsisiūsti iš http://www.gnome-look.org ir panašių svetainių.

Įdiegimas: atvėrūs “gnome-appearance-properties ” pirmamoje kortelėje paspauskite install ir susiradę pažimėkite parsisiūstą archyvą :)

Compiz fusion Icon
Kai įdiegti abu langų animatoriai gali kilti klausimas ar jie nesusipeš. Šiai problemai išspresti galima pasitelkti terminalo komandas kaip “emerald –replace” “compiz –replace” , arba paprastesnis atvėjis įsirašyti “Compiz fusion Icon” , su kuria galimes pasirinkti kurį langų animatorių naudoti, ijungti ar išjungti efektus .

Iconu temos, pelių temos.
Pradėjus kalbėti apie gnome-appearance-properties, paminesiu ir kitas galbut jum nezinomas funkcijas. Mygtuko “install” pagalba galėsite įrasyti ne tik GTK temas, bet ir iconu bei pelės kursorio temas. O paspaudus costumize, galimės pasidaryti savo temos “mixa” iš visų įrasytų temų detalių (kaip langu viršaus,  apačios, iconos, kursoriaus ir t.t)
Visa šita parsisiūsite taippat is http://www.gnome-look.org ;)

Prisijungimo langas
Ubuntu galite prisiderinti ir prisijungimo langą, t.y. tą vietą kur suvedate savo usermane ir slaptazodį. Naujų prisijungimo langų galite parsisiūsti is gnome-look. Skilties GDM .
Įrašyti nauja temą, arba pakeisti jau esamą galima terminale suvedus “gksu /usr/sbin/gdmsetup” arba ->Sistema->Administravimas->Prisijungimo langas. Antroje programos korteleje (lt. Vietinis)
Įrašymas tokspats: paspaudi install ir pasirenki archyvą.
Beja prisijungimo lagai buna dvieju rušiu : kuriuose yra tuščias laukelis, į kurį reikia įrasyti savo prisijungimo vardą ir slaptažodį, bei su sąrašu, kuriame is sąrašo pasirenki vartotoją ir suvedi slaptažodį.

Dokai
Dockai- animuota lentelė dažniausiai esanti ekrano apačioje į kurią galyma susimesti dažniausiai naudojamų programų nuorodas. Jų yra nemažai tad vieno konkretaus negaliu parekomenduoti. Seniau mėginau naudoti cayrodock , net nežinau kodel bet įpatingai juo nesinaudojau. Rašydamas šį straipsnį isirašiau pabandyti “awn” Avant Window Navigator . Nežinau kaip su juo bus, bet pirmas įspudis neblogas.

screenlets:
tai mažos programėlės esančios darbalaukyje, puošiančios jį ir atliekančios tamtikrą funkciją. Iš jų galėčiau pasiūlyti porą : screenlets ir desklets.

Taigi yra isties daug budu dailinti savo sistemą. Tikiu kad nesunkiai ir jums pavyks susikurti savo stilių. Jei sukursite ką įdomesnio atsiūskite foto ir man karolis484 ATSPAMFREE gmail DOT com, galėsiu įdėti į savo picasą, o jei atsiras nemažai norinčių, gražiausius parodyčiau ir savo bloge :)
Pabaigai numesiu dar vieną linką, paganyti akis po gausybe išpuoštu linux darbalaukių, gal pagaus ir jus įkvėpimas :) http://fiveprime.org/hivemind/Tags/awn

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Ubuntu, come and shine!”

 1.   Rapla rašo:

  Ką čia tas Ubuntu… Permetus akim šį tinklaraštį atrodo, kad Ubuntu nepalaiko lietuviškų raidžių :D O ir pirmas žodis aprašymo po pavaidinimu ne tai kad "shveplai" parašytas, bet dar ir su elemntaria klaida ir paskui dar du žodžiai su klaidom… Aprašyme!

 2.   karolis484 rašo:

  Dėkui už kritiką, sory:) išsitaisiau kiek radau :D
  Esmė tame kad pas mane klaviatūroje nėra užrašyta lietuviškų raidžių, klaviatūra juoda tai nepavyksta jų gražiai užrašyti. Bandant pradėti rašyt lietuviškai gaudavosi "aklas rašymas" tai tam ir neskyriau daug dėmesio.
  Reiks apmąstyti tai. Dėkui :)

 3.   Rapla rašo:

  Su lipnia juostele galima prisiklijuot užsirašius ant popieriaus virš mygtukų arba ant jų pačių.

Rašyk komentarą