BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaidimai linux’e

Paskutiniu metu, artėjant ubuntu 9.04 ir windows 7 išliaidimams, ir vėl užsiplieskia daug ginču tema,LINUX vs WINDOWS, kuriose windows ‘fanboy’ vėl dalinasi savo turimais mitais: linuxe visas programas reikia kompiliuoti įrašinėjant, netinka žaidimams ir kita. Ta proga nutariau išsiaiškinti kaip gyvuoja linux žaidimu niša. Man jau atsibodo juose dalyvauti, tad šį straipsnį skiriu ne kontraargumentuoti diskusijas, bet linux gėrbejams, pasidalinti mintimis.

Linux žaidimus butu galima suskirstyti į tris rūšis: uždaro kodo komerciniai, žaidimai naudojantys kitu žaidimu variklius, ir atviro kodo žaidimai.

* Windows vartotojai iš dalies yra teisus sakydami kad linuxe trūksta žaidimų. Jei dažniausia kalba apie komercinius žaidimus (kuriuos ir težino :D). Taip, jų pasirinkimas yra išties skurdokas, kaip bebūtų tai yra ne dėl to kad linux per silpnas “kietiems” žaidimams, bet dėl to kad komercines kompanijos nėra suinteresuotos kurti žaidimus jiems, linux kol kas joms per maža rinka.
Iš tokiu žaidimu galėčiau parekomenduoti jau anksčiau aprašytą “Penumbra”, “Enemy Teretory Quake Wars”, “Savage2″ .
Didesni komerciniu žaidimu sąrašą rasit linuxlinks.com

* Kalbant apie perdirbtus žaidimus, naudojančius kitu žaidimu varikliukus, dideliu pagyrimo nusipelnė id Software kompanija, leidusi quake 3 varikliuką laisvai naudoti ir modifikuoti. Jis ir tapo žaidimų moder’ių mėgstamiausiu. Šio žaidimo perdirbinių yra daug, tad paminėsiu tik kelis (paskutiniai trys man labaiusiai patinka: ):


OpenArena


Tremulous


World of PadmanWolfenstein: Enemy Territory


Urban Terror

* Kalbant apie atviro kodo žaidimus šendien padariau mini tyrimą- http://www.happypenguin.org/ svetainėje paskaičiavau, kiek išviso pasirodė įvairių žaidimų atnaujinimų, per pirmą šiu metų mėnesį. Resultatas išties džiuginantis, 109 atnaujinimai įvairiems žaidimams. Laisvu žaidimu gamintojiai išties nemiega.
Pamaniau negaišiu laiko aprašinėdamas tuos žaidimus, anglu kalba šiais laikais moka beveik visi, tad geriau viena kart pamatyti nei 3 kartus išgirsti :) ->> http://www.happypenguin.org/

Man asmeniskai labiausiai patiko:


Teewars


lincity-ng 2.0


SuperTuxKart 1.6


June 22, Enemy at the Gates


Regnum Online

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Žaidimai linux’e”

 1.   apocalipso rašo:

  iš tavo mėgstamiausi man žinomas tebuvo tuxkarter. dėkui už lista:)

 2.   karolis484 rašo:

  Štai radau dar viena nebloga nuoroda :)
  http://kahvipapu.com/blog/2007/06/26/linux-gaming-part-four-massive-multiplayer-online-games/

  Redagavo Karolis484 2009-02-16 19:37

 3.   Vytas rašo:

  Mano top6:
  http://www.alientrap.org/nexuiz/
  http://www.warsow.net/
  http://bzflag.org/
  http://www.boswars.org/
  http://www.tcelite.net/
  http://www.planeshift.it/

  I tokiu kurie nemokami, veikia ant Linux ir ant Windows.

Rašyk komentarą